Recept voor ‘Sjuumkes’, (Limburgs voor schuimpjes)

Mijn slaap is me heilig, maar er zijn een paar dingen waar je me voor wakker mag maken…bijvoorbeeld voor schuimpjes! Wit, zoet en krokant, smeltend in je mond…maar dan wel zelf gemaakt! Want dat is het allerlekkerste! Als klein meisje leerde ik van mijn moeder hoe ik de eiwitten moest opkloppen. Als je eenmaal weet hoe het moet, is het werkelijk een eitje.. 🙂 Dus bij deze deel ik graag met jullie mijn jeugdsentiment gegoten in het recept voor schuimpjes.
Ingrediënten voor sjuumkes
3 verse eieren
snufje zout
125 gram fijne suiker (hoeveelheid suiker is afhankelijk van hoeveelheid eiwit)
100 gram poedersuiker
Materialen
Bakplaat met bakpapier
Handmixer
Eventueel spuitzak met mondje (hoeft niet perse)
Oven 100 graden (hete lucht)
Sjuumkes recept
Zoals wellicht bekend, is het bij het werken met eiwit, belangrijk om met schone, vetvrije materialen te werken. Ik doe daar verder niets bijzonders voor, alles komt gewoon uit de vaatwasser en is daarmee (als het goed is) schoon genoeg. Twijfel je daarover, maak de kom dan vetvrij met behulp van een beetje citroensap.



Als de schuimpjes gespoten zijn, gaan ze in de voorverwarmde oven op 100 graden. In dit geval heb ik ze er 1 uur in laten staan. De bereidingstijd en de temperatuur van de oven, zijn bij schuimpjes echter zeer verschillend om dat ze afhangen van het resultaat dat je lekker vindt. Wil je mooie witte schuimpjes, dan kies je voor een lage temperatuur, bijvoorbeeld 90 graden, maar daarmee zul je ook de oven tijd moeten verlengen naar minstens 1,5 uur. Wil je liever iets bruinige schuimpjes (of heb je tijdsnood), zet de oven dan op 110 graden en wacht 45 minuten. Ook de grootte van de schuimpjes bepaald uiteindelijk hoe lang het duurt. Hou ze dus goed in de gaten als ze in de oven staan en controleer tussendoor wat je het lekkerste vindt. Zodra ze makkelijk loslaten van het bakpapier zijn ze in ieder geval al goed. Heb je grote schuimpjes, dan zullen ze van binnen nog zacht zijn. Als je dat niet wilt, zul je ze langer in de oven moeten laten. Op een lage temperatuur kan dat geen kwaad.
De schuimpjes zijn ook ideaal om te gebruiken als decoratie op een taart, mochten ze niet gelijk op gaan (kan het me haast niet voorstellen). Bewaar ze in een luchtdichte trommel.
Eet smakelijk!
groet Stephanie
Laat je het me weten als je iets vertruffelijks hebt gemaakt hier op de website of op social media? Superleuk!
Wil je niets Vertruffelijks missen? Volg Vertruffelijk dan op social media!
Tekst en foto’s Stephanie Könings