Pizza met tonijn

Zelfgemaakte pizza met tonijn, dat is iets heerlijks toch? Zeker als je het luchtige deeg ook zelf maakt. Naast tonijn uit blik zitten nog allerlei lekkere toppings op deze helemaal from scratch gemaakte pizza zoals groene asperges, rode ui, olijven en kaas. De gebakken pizza garneer je tenslotte nog met wat rucola, wat achtergehouden zwarte kalamata olijven en rode ui. Een genietmomentje als je vervolgens je tanden in deze pizza met tonijn zet!








Ingrediënten voor pizza met tonijn
(voor 1 middelgrote pizza, hoofdgerecht voor 1 persoon)
de helft van dit recept voor pizzadeeg
bloem om te bestuiven
Voor de tomatensaus
1 opgevangen eetlepel olijfolie van de tonijn uit blik
2 eetlepels tomatenpuree
4 eetlepels water
wat zoetstof
Pizza toppings
1 blikje tonijn op olijfolie (130 gram, uitlekgewicht 104 gram): uitgelekt en olie opgevangen en bewaard
4 groene gehalveerde asperges, ingestreken met wat olijfolie en bestrooid met een klein beetje grof zeezout
60 gram gescheurde stukjes buffelmozzarella
25 gram fijngeraspte pikante provolone
1 kleine rode ui in halve ringen
5 in ringetjes gesneden kalamata olijven zonder pit
Garneren
een klein handje rucola
wat achtergehouden olijven en rode ui
eventueel wat Italiaanse kruiden
Pizza met tonijn recept
1. Bereid het pizzadeeg volgens dit recept. Houd de helft van dit recept aan voor 1 middelgrote pizza en houd rekening met een rijstijd van ongeveer 2 uur.
2. Verwarm de oven voor op 220 graden (electrische oven). Zet alvast een met bakpapier beklede bakplaat klaar.
3. Bereid de tomatensaus door de tomatenpuree 2-3 minuten te verwarmen in 1 eetlepel achtergehouden olijfolie van de tonijn uit blik. Voeg 4 eetlepels water toe en meng tot een gladde saus. Mocht de saus nog wat zuur zijn, voeg dan een beetje zoetstof toe. Laat de saus een beetje afkoelen.
4. Bestuif het werkblad met bloem. Duw het pizzadeeg uit tot een middelgrote pizza met je handen. Het mag best te zien zijn dat je pizza homemade is, toch? 🙂 Leg de pizza voorzichtig op een met bakpapier beklede bakplaat.
5. Bestrijk de pizza met de tomatensaus en beleg achtereenvolgens met:
– uitgelekte tonijn
– asperges
– 3/4 van de rode ui
– 3/4 van de olijven
– de kaas
6. Bak de pizza ongeveer een kwartier of tot hij gaar is op de met bakpapier beklede bakplaat op de onderste tray in de oven.
7. Garneer de pizza met wat rucola en de achtergehouden rode ui en olijven (+ eventueel wat Italiaanse kruiden). En dan snel je tanden erin zetten! Pas op dat je je vingers er niet bij opeet!
Laat je het me weten als je iets vertruffelijks hebt gemaakt hier op de website of op social media? Superleuk!
Wil je niets Vertruffelijks missen? Volg Vertruffelijk dan op social media!

Bereiding, foto’s en styling: Dagmar